Sakarya Zavoli Alisei OBD-II

Zavoli Alisei 2001NC OBDII Kitleri 2, 3 ve 4 silindire kadar sıralı sistem enjeksiyonlu araçların LPG veya CNG dönüşümünde kullanılır.

Zavoli Alisei 2001NC OBDII, gelişmiş yazılımı ile motoru tüm çalışma koşullarında kontrol eder. Motorun devrini, gaz sıcaklığını, gaz basıncını ve su sıcaklığını kontrol ederek enjektörlerin açılıp/kapanma zamanlarını hesaplar. Motora doğru oranda ve zamanında yakıt göndererek performans kaybı olmadan en iyi sürüş konforunu sağlar. Sistem ayrıca arıza tespit özelliklerini de içerir. Herhangi bir arıza durumunda otomatik olarak benzine geçer. Tespit ettiği hatayı sistem belleğinde saklı tutar. 2, 3, 4 ve 5, 6, 8, 10 silindir motorlar için iki ayrı versiyon ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) seçeneği bulunur.
Kit, AEB firmasının ürettiği 2001NC OBDII ECU ile bütünleştirildi. 2001NC Kontrol ünitesi, özel kalibrasyonu sayesinde aracın benzin ECU’sunu taklit ederek, gaz sıcaklığı ve basıncına göre, benzin enjeksiyon sürelerini ve aracın emme manifolduna gönderilecek gazın eşdeğer miktarını hesaplar. 48 pin konnektörü bulunan ECU su sızıntılarına karşı IP (6K9K) koruma sağlar. Kompakt tasarımı sayesinde fazla yer kaplamaz ve kolayca montajı yapılır.
913KINJ-4N/ Alisei 2001NC OBDII Normal Kit
90 Kw’a kadar 4 silindir araçlarda kullanılır.
913KINJ-4S/ Alisei 2001NC OBDII Süper Kit
90 Kw üstü 4 silindir araçlarda kullanılır.
Alisei 2001NC OBDII Sistemlerinde LPG ve CNG’ye uyumlu Pan JET enkektörler kullanılır. Pan JET enjektörü Regülatörden gelen gaz akışını açıp kapatmak üzere tasarlanmıştır. Tüm enjektörler ECU ile kontrol edilir. Modüler yapısı ile montaj kolaylığı sağlar. Tek tek ya da ikişer ikişer montaj yapmak mümkündür.
Gaz fazlı filtre, enjektör verimliliğini korumak için gaz kirliliğinin geçmesini önleyen kritik rolü oynar. Kompakt boyutlu LPG Selenoid Valf değiştirilebilir bir filtre ile donatılmıştır. Filtrenin değişimi ve/veya temizlenmesi besleme borularından bağlantısı koparılmadan gerçekleştirilebilir. Bu valf regülatör ile tank arasına takılır. Araç benzinde çalışırken yada motor stop edildiğinde otomatik olarak LPG akışını keser.
Servisimiz Zavoli Alisei 2001NC OBDI  kitlerin bakım, ayar ve ECU onarım hizmetlerini vermektedir. Özsoy LPG farkını yaşamak için sizi de servisimize bekleriz.

Aytekin Otogaz'a hoşgeldiniz. LPG Bakım, Montaj ve Tamiri konusunda bize sormak istediklerinizi WhatsApp Destek Hattımızdan sorabilirsiniz.

WhatsApp Destek